Muzyczne pożegnanie klasy II

22- 26 czerwca 2020 r.

Wysłuchajcie i spróbujcie zaśpiewać piosenki o lecie i zbliżających się wakacjach :)

PIOSENKA "OSTATNI DZWONEK" może troszkę zastąpi w tym roku ten którego nie usłyszycie w murach szkoły.

Spróbujcie wykonać ją samodzielnie z tekstem poniżej a jeśli możecie to wyślijcie proszę, po raz ostatni swoje nagranie do nauczyciela. Będę bardzo wdzięczny :)

Drogie dzieci kończymy już klasę II w której mieliście okazję poznać nowe piosenki, wysłuchać nieznane dotąd utwory muzyczne oraz nauczyliście się także rozpoznawać brzmienie wspaniałych instrumentów muzycznych. Kilka ostatnich miesięcy było dużym wyzwaniem edukacyjnym dla Was oraz Waszych Rodziców. 

Wszyscy spisaliście się "na medal ". Udało się zrealizować wszystkie lekcje przy pomocy naszej strony i Waszego dużego zaangażowania. Bardzo Wam za to dziękuję i na ostatnie dni roku szkolnego proponuję obejrzenie i zaśpiewanie kilku piosenek które umilą Wam czas oczekiwania na wakacje. 

Życzę Wam  wspaniałego bezpiecznego i zdrowego wypoczynku z najbliższymi . 

Mam także wielką nadzieje że wszyscy zasiądziecie już we wrześniu w swoich szkolnych ławkach a nasza strona będzie dodatkiem do którego zaglądniecie po powrocie do domu. 

                                                      Wasz nauczyciel muzyki

LEKCJA 10 - 11

Temat : Bajkowa muzyka. Utrwalenie wiadomości poznanych w klasie II. 

czas realizacji : 08. 06 - 19.06

Dawno, dawno temu, za siedmioma górami i siedmioma lasami, w dalekiej krainie, żył sobie bardzo wesoły i sympatyczny smok, który miał wielką pasję - uwielbiał biegać! A ponieważ był to bardzo wielki smok, a jego tupiące łapy wydobywały bardzo głośne dźwięki, czasem wywoływał postrach wśród innych mieszkańców krainy. Potrafił biegać tak szybko, że czasami mieszkańcy krainy musieli przed nim uciekać, bo biegnąc, w ogóle ich nie zauważał i nie patrzył pod swoje łapy! Chowali się pod wielkie kamienie, uciekali do swoich domów lub wdrapywali się na gałęzie najwyższych drzew. Posłuchajcie nagrania muzycznego...

Czy wyobraźnia została uruchomiona? Zapewne tak, spróbujcie wymyśleć własne zakończenie historii którą ilustrowała muzyka.

Później obejrzyjcie film który opowiada historię zainspirowaną muzyka E.Griega ale w całkiem inny sposób. Uwaga:) kto jest mało odważny ogląda z rodzicem aby nie przestraszyć się bajkowych stworów :0)

 Życzę miłej pracy :)

Dzień dobry Drogie dzieci. Mam nadzieję że za Wami Wspaniały Dzień Dziecka i ostatnie spotkania w roku szkolnym także upłyną nam mile, także troszkę z pomocą muzycznych działań.

Przed nami tygodnie z przerwami od zdalnej nauki w okresie 11-12.06 i 16-18.06. Będziecie odpoczywać świętując z rodzicami i trzymając kciuki za ósmoklasistów. 

W zeszytach zapiszmy tematy do zrealizowania aż do 19 czerwca. Następnie usiądźcie wygodnie i przeczytajcie tekst po lewej stronie i wysłuchajcie utworu Edwarda Griega aby na koniec dokończyć muzyczna bajkę swoją treścią. A zatem do dzieła...   

Czerwiec to także miesiąc podsumowania Waszej wiedzy za pomocą ostatniej Karty Pracy z nr 28. 

Znajdziecie w niej ciekawe zagadki i wspaniałą krzyżówkę z hasłem które jest także moim życzeniem aby się Wam spełniło:) 

Spróbujecie ? Do dzieła ( str. 31-32)

Dzień Dziecka już za nami ale niech ta piosenka będzie jeszcze jednym prezentem który sami możecie wykonać z pomocą filmiku poniżej. Miłego śpiewania :) 

Lekcja 9

Temat: Trochę matematyki na lekcji z muzyki.  (01.06 - 05.06.2020 r.)

Dzień dobry w kolejnym tygodniu. Drogie dzieci, pierwszy dzień  czerwca to Wasze święto i życzę Wam z tej okazji mnóstwo uśmiechu a w tym roku szczególnie rychłego spotkania z Waszą Panią i ze mną również :) 

Wszystkiego najlepszego w Dniu Dziecka !

Jak zwykle zapiszcie w swoich zeszytach temat lekcji który tym razem ma związek z innym przedmiotem który też bardzo lubicie, prawda? 

Liczymy w różnych sytuacjach. Upływające dni do wakacji, pieniążki w skarbonce a w muzyce? Też liczymy, najczęściej wartości rytmiczne, które już poznaliśmy i te które jeszcze na nas czekają. 

Przed wykonaniem zadań w karcie pracy nr 27 ( str. 29-30) obejrzyjcie filmy po lewej stronie i pobawcie się w rytmiczne podskoki - naprawdę warto:)

W Karcie Pracy możecie poprosić o pomoc albo sprawdzenie "rachunków" rodziców albo starsze rodzeństwo. Pamiętajcie aby zawsze najpierw zerknąć na ŚCIĄGAWKĘ Z WARTOŚCIAMI RYTMICZNYMI aby nie popełnić błędu przy liczeniu. 

W zadaniu 5 należy ułożyć swoje samodzielne ćwiczenie rytmiczne. Trudne? pomożemy :)

Najpierw zapiszcie swoje metrum np. 2/4 , 3/4 albo 4/4 i już będziecie wiedzieć do ilu liczyć w tym zadaniu. Zawsze w takcie musi się znaleźć tyle ćwierćnut ile określicie w górnej cyfrze ( np 3/4 - trzy ćwierćnuty) 

We własnych ćwiczeniach zapiszcie co najmniej 4 takty  w jednym metrum. (może być 8 ) 

Życzę Wam miłej matematyczno - muzycznej pracy :)

POWODZENIA   

Lekcja 8

Temat: Muzyczna telewizja. ( 25-29.05.2020 r.)

1. Sięgasz po nie i po sprawie.                                                     Wiesz, co dzisiaj piszczy w trawie.                                           W nich odnajdziesz informacje.                                            Czyli w mediach? Masz rację!

Ref.: Info, info, informacje, to są nasze rewelacje.

2. Informacje znajdź o świecie                                                    w prasie, radiu, internecie.                                        Nieskończony wiedzy worek                                                    może dać telewizorek!

Ref.: Info, info...

3. Wieści z kraju i ze świata, modne stroje tego lata.

Pomiń plotki, znajdź lektury oraz przepis na konfitury!

Ref.: Info, info...

Ten telewizyjny program pewnie pamiętają Wasi Rodzice. Obejrzyjcie fragment razem:)

Dzień dobry drodzy drugoklasiści. Mam nadzieję że wszyscy oglądaliście w piątek 22 maja już o godz. 12.00 występy OSSA 2020 i podobały się Wam prezentacje . Mieliście swoich przedstawicieli z klas II którym dopingowaliście . Może zostaną kiedyś artystami którzy będą gośćmi muzycznej telewizji, która w tym tygodniu jest tematem naszej lekcji . 

Zapiszcie, proszę w zeszycie temat lekcji a pod nim narysujcie duży ekran telewizyjny ( na całą stronę) aby podzielić go na 4 części. W każdej z nich będzieie mogli umieścić rysunki ważnych elementów z których składa sie ciekawa telewizyjna prezentacja.

Co tam może się znaleźć? pomyślcie o co chcielibyście zapytać jakiegoś znanego artystę? Wymyślcie kilka pytań. Takie działanie nazywamy WYWIADEM np. z jakąś znaną "gwiazdą" 

W kolejnym okienku naszego telewizora pora na ciekawy występ np. tylko jednej osoby przed kamerą . Nazywamy go RECITALEM TELEWIZYJNYM.

mamy jeszcze okienko nr. 3 gdzie można umieścić w kolejności od 1 do 10 tytuły obecnie najbardziej znanych piosenek. Będzie to LISTA PRZEBOJÓW.

Zostało okienko nr 4 ktore wypełnijcie czymś co wymyślicie sami i chcielibyście to "coś" zobaczyć w takim TELEWIZYJNYM SHOWS  

Potem zajmijcie sie wysłuchaniem fajnej piosenki o mediach, czyli telewizji, radiu i Internecie przekazujących informacje codzienne ale także pokazujących występy artystyczne. Jak zawsze najpierw wysłuchajcie kilka razy wersję ze śpiewem a potem przeczytajcie tekst rytmizując go aby na koniec zaśpiewać z podkładem . Powodzenia ! 

Zadanie dla najbardziej aktywnych to przeprowadzenie mini wywiadu z gwiazdą w rolę której wcieli się np. Wasza Mama albo Tato lub rodzeństwo. To fajna zabawa którą możecie nagrać i przesłać na ocenę. UWAGA ! wywiad może trwać tylko 1 minutę. To prawdziwe wyzwanie z zegarkiem w ręku. ( usawcie zatem kuchenny zegarek przypominający o gotującym się jajku na czas dokładnie 1 minuty i gdy zadzwoni - wywiad już musi być skończony)

Trzymam kciuki za Wasze aktywności i jeszcze raz zapraszam do GALERII ARTYSTÓW OSSA 2020. 


Lekcja 7

Temat: Ptasia muzyka.( 18-22.05.2020 r.)

ODGŁOSY PTAKÓW 

PIOSENKA Z DUŻYM WYZWANIEM...

Dzień dobry. Na ostatniej lekcji poznaliście określenia LEGATO i STACCATO, wypełniliście kartę pracy nr 25 i wykonaliście ćwiczenia w zeszycie. Bardzo dziękuję Wam za to a szczególnie tym którzy przysłali te aktywności do oceny.

W tym tygodniu posłuchacie śpiewu ptaków który często nazywa się także "ptasią muzyką". W dawnych czasach kompozytorzy tworzyli nawet utwory które nazywali imionami skrzydlatych przyjaciół. 

Zacznijmy od "śpiewu natury" a ponieważ mamy wiosnę usiądźcie wygodnie i kliknijcie na film po lewej stronie. Wysłuchajcie tych pięknych treli, aby później narysować w zeszycie swoje wyobrażenia miejsca gdzie takie głosy można usłyszeć "na żywo" dobrze?

Zapewne w zeszytach już piękne rysunki pora zatem na "piosenkę z wyzwaniem". Dlaczego taka nazwa? Proszę Was abyście słuchając nagrania piosenki ( "Ptasie głosy" po lewej stronie) samodzielnie spróbowali jej tekst zapisać w zeszycie. Trzeba klikając na "pauzę" w odtwarzaczu małymi fragmentami usłyszane słowa zapisywać. To trudne zadanie. ale wierzę że "dacie radę". Po wpisaniu tekstu powtórzcie piosenkę z nagraniem kilka razy i możecie ją zarejestrować aby przesłać do oceny .

Na koniec wysłuchajcie i obejrzyjcie obraz animacji do utworu pt. "Ptaszarnia". Czy wiecie co to za miejsce? Jeśli nie , zapytajcie rodziców na pewno podpowiedzą.

Miłej pracy 

Spotykamy się za tydzień :)

(niestety nadal tylko na stronie internetowej) 


Create your website for free! This website was made with Webnode. Create your own for free today! Get started