Muzyczne pożegnanie klasy IV

22- 26 czerwca 2020 r.

Piosenka "Ostatni dzwonek" może zastąpić tegoroczny brak spotkania w szkole a wszystkich którzy będą mogli proszę o własne wykonanie z podkładem poniżej i ostatnie przesłanie do nauczyciela.

Będę bardzo wdzięczny :) 

Wysłuchajcie proszę bardzo uważnie słów o bezpiecznych wakacjach... 

Drodzy czwartoklasiści, kończymy już pierwszy rok wspólnej pracy na lekcjach muzyki gdzie mieliście okazję poznać nowe piosenki, wysłuchać nieznane dotąd utwory muzyczne oraz nauczyliście się pierwszych melodii granych na flecie. Kilka ostatnich miesięcy było dużym wyzwaniem edukacyjnym dla Was oraz Waszych Rodziców.

Wszyscy spisaliście się "na medal ". Udało się zrealizować wszystkie lekcje przy pomocy naszej strony i Waszego dużego zaangażowania. Bardzo Wam za to dziękuję i na ostatnie dni roku szkolnego proponuję obejrzenie i zaśpiewanie kilku piosenek które umilą Wam czas oczekiwania na wakacje.

Życzę Wam wspaniałego bezpiecznego i zdrowego wypoczynku z najbliższymi .

Mam także wielką nadzieje że wszyscy zasiądziecie już we wrześniu w swoich szkolnych ławkach a nasza strona będzie dodatkiem do którego zaglądniecie po powrocie do domu.

                                                 Wasz nauczyciel muzyki


Piosenka Majki Jeżowskiej na pewno przybliży Wam wakacyjny czas . Spróbujcie także zatańczyć do jej rytmu :)  

Lekcja 10-11

Temat:  Muzykujemy już prawie wakacyjnie ! Czym są  Szanty ?

czas na wykonanie : 08 VI - 19 VI 2020 r. 

Poznajmy piosenkę z lekcji (str. 119)

Dzień dobry czwartoklasiści . Mam nadzieję że za Wami Wspaniały Dzień Dziecka i ostatnie spotkania w roku szkolnym także upłyną nam mile, także troszkę z pomocą muzycznych działań.

Przed nami tygodnie z przerwami od zdalnej nauki w okresie 11-12.06 i 16-18.06. Będziecie odpoczywać świętując z rodzicami i trzymając kciuki za ósmoklasistów. 

W ciągu nadchodzących dni proponuję Wam zapoznanie z morskim śpiewaniem jakim są SZANTY 

Na podstawie informacji z podręcznika i strony ( link powyżej) sporządźcie w zeszycie krótką notatkę o piosenkach "wilków morskich" 

Spróbujcie po wysłuchaniu wykonania po lewej stronie zaśpiewać piosenkę " Morskie opowieści " samodzielnie z podkładem muzycznym umieszczonym poniżej oryginału.

Obejrzyjcie także filmy pokazujące wykonania szant przez miłośników tego gatunku. 

Dla najambitniejszych z Was - wykonanie melodii na flecie ( zapis nutowy na str. 121, film po lewej stronie na dole)

AKTYWNOŚCI NIE SĄ OBOWIĄZKOWE DO PRZESYŁANIA.

Miłej zabawy :) 

Posłuchajcie jednej z najbardziej znanych polskich szant - piosenka "Gdzie ta keja"

Lekcja 9

Temat: Zagrajmy to co już znamy inaczej. 

Termin realizacji lekcji : 01 VI - 05 VI 2020 r.

ZAGRAJCIE NA FLECIE MELODIĘ " Kiedy święci maszerowali do nieba" ze str. 130 w podręczniku

Przypomnijcie sobie piosenkę " Uciekła mi przepióreczka " (str.87) i spróbujcie wykonać ją na WIRTUALNYM PIANINIE lub własnych dzwonkach

Witajcie w ostatnim miesiącu roku szkolnego. 

1 czerwca to Dzień Dziecka i z tej okazji składam Wam serdeczne życzenia wielu uśmiechu na twarzy i zadowolenia ze swojej szkolnej pracy. 

Myślę, że nasze spotkania choć w małym stopniu umilały Wam trudny czas zdalnej nauki, ale zapewne spotkamy się jeszcze na lekcjach w szkole gdzie wszystko przypomnimy i utrwalimy:)

W tym tygodniu zapiszcie temat w którym zawarta jest informacja czym się zajmiemy. Później proszę abyście przejrzeli powoli od strony 8 do 118 cały podręcznik i wybrali trzy piosenki które najbardziej Wam się podobały. Zapiszcie ich tytuły w zeszycie oraz informacje przy każdej kto jest kompozytorem muzyki i autorem słów. Także podajcie jakie jest metrum. 

Oto przykład: piosenka "Poczuj rytm" (str.36) Muzyka: M. Gromek, M. Jóźwiak Słowa: A. Niciewicz-Tarach. Metrum piosenki 4/4 

W kolejnym kroku wybierzcie jedną z nich i zapiszcie ołówkiem w zeszycie nuty pierwszych 16 taktów oraz podpiszcie nazwy dźwięków nazwami literowymi ( czyli c, d, e ...)

Życzę miłej pracy :)

UWAGA ! AKTYWNOŚCI DO PRZESŁANIA NA OCENĘ W TYM TYGODNIU TO NAGRANIE GRY NA FLECIE lub WIRTUALNYM PIANINIE  ( pamiętajcie abyście byli widoczni na obrazie). Ze względu na okres początkujący wystawienie ocen końcoworocznych 

ZADANIA POWINNY BYĆ W TYM TYGODNIU PRZESŁANE WYŁĄCZNIE W DNIU KIEDY MAMY MUZYKĘ W PLANIE DO GODZ. 16.00.  

Lekcja 8

Temat: Warsztat muzyczny . Jak zostać recenzentem?

Termin realizacji lekcji : 25 V - 29 V

Recenzja - analiza i ocena dzieła artystycznego, publikacji naukowej, projektu, przewodnika, poradnika, wystawy, przedstawienia teatralnego, publikacji multimedialnej, filmu, gry komputerowej itp. Pełni funkcję informacyjną, wartościującą i nakłaniającą lub zniechęcającą. 

Telewizyjne recenzje wydarzeń kulturalnych mogą wyglądać tak jak na poniższym filmie ...

 Dzień dobry czwartoklasiści. Mam nadzieję że do tematu z nadchodzącego tygodnia jesteście doskonale przygotowani po piątkowej uczcie artystycznej czyli ...

V EDYCJI OTWARTEJ SCENY SZKOLNYCH ARTYSTÓW       " OSSA 2020' on-line"

W tym tygodniu zapiszmy w zeszycie temat a pod nim hasło : RECENZJA WYSTĘPU ARTYSTYCZNEGO powinna ...

To jest pierwsze zadanie aby uzupełnić treść elemetami typu... powinna zawierać ... być ... opowiadać o ...  zawsze przedstawiać ... itp. Oczywiście pomocy możecie poszukać u rodziców albo w Internecie, ale myślę, że wiedząc o tym że słowo RECENZJA oznacza ocenę to już będzie znacznie łatwiej, prawda ? 

Skoro już wiemy czym jest to teraz pozostaje stworzyć własne dzieło które będzie Waszą recenzją wybranego, jednego z 26 występów OSSA 2020 r. który uznacie z najciekawszy . Uwaga ! Zadanie to należy wykonać w zeszycie zapisując dlugopisem ale można także wysłać je w formie elektronicznej w okienku e - dziennika. Najciekawsze recenzje mogą być umieszczone w GALERII ARTYSTÓW OSSA 2020 . ( recenzent którego "dzieło" przeslane w wersji elektronicznej zostanie wybrane otrzymuje dodatkową ocenę celującą a zatem ... warto się przyłożyć:)

Jak zacząć ? Mozna tak: Po obejrzeniu wszystkch artystów OSSA 2020 stwierdziła(e)m że najbardziej spodobał mi się występ...   

Życzę owocnej pracy . RECENZENCI NA START!   


UWAGA ! Zadania te nie są obowiązkowe do przesłania.  Wykonują je wszyscy, ale wysyłają tylko wersję zapisaną elektronicznie chętni do zdobycia dodatkowej oceny. NIE WYSYŁAMY OBRAZÓW Z ZESZYTU!

Lekcja 7

Temat: Niech żyją wszystkie dzieci.

Termin realizacji lekcji : 18 V - 22 V

Dzień dobry. W ubiegłym tygodniu przygotowaliście się do muzycznego uczczenia nadchodzących świąt mamy i taty. Mam nadzieję że piosenki wykorzystacie niebawem. 

Przygotujcie , proszę zeszyty w których zapiszecie temat. Dzisiaj przyda się oczywiście podręcznik który otwieramy na stronie  116. Mamy tam piosenkę "Kolorowe dzieci" z którą zapoznamy się słuchając nagrania. (po lewej stronie)

Po kilkukrotnym wykonaniu z Majką Jeżowską spróbujcie skorzystać z pokładu instrumentalnego pod filmem i wykonajcie piosenkę podobnie jak robimy to na lekcjach w szkole. Odważnych zapraszam do przesłania swojego wykonania do oceny.

Po piosence proszę o wykonanie zadania graficznego w zeszycie. Polega ono na przepisaniu z podręcznika na str. 118 zapisu nutowego melodii "Sakura" i podpisanie każdej nutki pod spodem nazwą solmizacyjną ( czyli do, re ...) oczywiście zgodnie z prawidłową wysokością. Zróbcie to starannie, zatemperowanym ołówkiem nuty a nazwy długopisem.           ( ściągawka z nazwami dźwięków na str. 14 w podręczniku)

Później spróbujcie wykonać na flecie melodię "Sakura" oraz zaśpiewać i zagrać melodię "Piosenka z Afryki" (str. 118)

A po wszystkich zadaniach obejrzyjcie i wysłuchajcie afrykańskiej melodii na filmie obok z obrazkami waszych rówieśników z Afryki. To troszkę inna szkoła, prawda? 

Aktywności oczywiście można przesłać do oceny do piątku 22 V godz. 16.00

                                           Miłej pracy.   


Create your website for free! This website was made with Webnode. Create your own for free today! Get started