Muzyczne pożegnanie klasy VI

22- 26 czerwca 2020 r.

W tym roku okoliczności pozbawiają Was w uroczystości zakończenia nauki w szkole ale piosenka "Ostatni dzwonek" może chociaż częściowo zastąpić jej brak. Wszystkich z Was którzy będą mogli proszę o własne wykonanie z podkładem poniżej i ostatnie przesłanie do nauczyciela.

Będę bardzo wdzięczny :) 

Dla wszystkich którzy przy wesołych rytmach piosenki lubią sie poruszać propozycja Majki Jeżowskiej :)

Dzień dobry szóstoklasiści

Kończymy już trzeci rok wspólnej pracy na lekcjach muzyki gdzie mieliście okazję poznać nowe piosenki, wysłuchać nieznane dotąd utwory muzyczne oraz nauczyliście się kolejnych melodii granych na flecie. Kilka ostatnich miesięcy było dużym wyzwaniem edukacyjnym dla Was oraz Waszych Rodziców.

Wszyscy spisaliście się "na medal ". Udało się zrealizować wszystkie lekcje przy pomocy naszej strony i Waszego dużego zaangażowania. Bardzo Wam za to dziękuję i na ostatnie dni roku szkolnego proponuję obejrzenie i zaśpiewanie kilku piosenek które umilą Wam czas oczekiwania na wakacje.

       Życzę Wam wspaniałego, bezpiecznego                i zdrowego wypoczynku z najbliższymi 

Mam także wielką nadzieje że wszyscy zasiądziecie już we wrześniu w swoich szkolnych ławkach a nasza strona będzie dodatkiem do którego zaglądniecie po powrocie do domu.

                                                   Wasz nauczyciel muzyki

LEKCJA 10-11

Temat: "Wędrujące tamburyny". Utrwalenie wybranych zagadnień. 

czas na wykonanie : 08 VI - 19 VI 2020 r.

ZAPRASZAM NA CIEKAWĄ LEKCJĘ E- PODRĘCZNIKA

O Ludwigu van Beethovenie warto wiedzieć więcej...

Zajrzyj także do podręcznika na str. 154-155

Dzień dobry szóstoklasiści. Mam nadzieję że za Wami Wspaniały Dzień Dziecka i ostatnie spotkania w roku szkolnym także upłyną nam mile, także troszkę z pomocą muzycznych działań.

Przed nami tygodnie z przerwami od zdalnej nauki w okresie 11-12.06 i 16-18.06. Będziecie odpoczywać świętując z rodzicami i trzymając kciuki za ósmoklasistów.

W czasie dni które będą zgodnie z planem wypełnione zdalną edukacją proponuję Wam utrwalić swoje muzyczne wiadomości z klasy VI z wykorzystaniem gry planszowej którą znajdziecie w swoich podręcznikach na str. 159-164. 

W czasie lekcji w szkole moglibyśmy wykonać ją zespołowo ale w obecnej sytuacji dobrym sposobem będzie skorzystanie z kostki do gry która będzie decydować na jakim polu staniecie samodzielnie aby wykonać zadanie i zapisać sobie na kartce zaliczone punkty. Możecie oczywiście "przejść" całą grę kilka razy aby "wylądować" na każdym polu z zadaniem. 

Bardzo proszę abyście w ciągu tego długiego czasu poświęcili czas na tę zabawę bo zadania w niektórych przypadkach nie są najłatwiejsze a warto powiedzieć sobie po ich wykonaniu"dała(e)m radę", prawda? 

Szczerze życzę Wam  udanej rywalizacji ze samym sobą, swoją wiedzą a często także troszkę własnym leniucho ... ;)

POZDRAWIAM SERDECZNIE

Lekcja 9

Temat: Zagrajmy rondo. Tworzymy swoje kuplety. 

Termin realizacji lekcji : 01 VI - 05 VI 2020 r.

Ta obrazowa forma przypomni Wam zasadę tworzenia ronda poznana w klasie V ( a przy okazji może kilka angielskich słówek;) 

Kanon oczywiście bardzo fajnie można zaśpiewać, sami posłuchajcie...

Świetnym podsumowaniem tego co wiecie o formie muzycznej nie tylko ronda będzie e- podręcznik z ćwiczeniami w środku...

Witajcie w ostatnim miesiącu roku szkolnego 2020/21

1 czerwca to Dzień Dziecka i z tej okazji składam Wam serdeczne życzenia wielu uśmiechu na twarzy    i zadowolenia ze swojej szkolnej pracy.

Myślę, że nasze spotkania choć w małym stopniu umilały Wam trudny czas zdalnej nauki, ale zapewne spotkamy się jeszcze na lekcjach w szkole gdzie wszystko przypomnimy i utrwalimy:)

W tym tygodniu proszę zapisać temat i otworzyć podręcznik na stronach 182/183 gdzie znajdziemy bohatera tego tygodnia -                                                          RONDO 

Po przypomnieniu sobie zasad tworzenia tej formy policzmy ile 8 taktowych refrenów (A) mamy w naszym rondzie? Już wiemy?  super teraz policzmy i nazwijmy kuplety które przeplatają się z tymi refrenami i mamy gotowy schemat. Zapiszmy go w zeszycie.

Zadaniem do wykonania jest zagranie tego dzieła na flecie prostym lub elektronicznej klawiaturze ( może być w smartfonie) 

Dla szczególnie ambitnych uczniów - kompozytorów ZADANIE SPECJALNE: skomponuj własny 8 taktowy kuplet i zapisz go w nutach a później dołącz w wykonaniu. Ocena celująca czeka!

A zatem do dzieła, powodzenia i przeczytajcie notkę o aktywnościach poniżej:) 

MIŁEJ PRACY    

UWAGA ! AKTYWNOŚCI DO PRZESŁANIA NA OCENĘ W TYM TYGODNIU TO NAGRANIE GRY NA                              FLECIE lub KLAWIATURZE( pamiętajcie abyście byli widoczni na obrazie).                                  WAŻNE ! Ze względu na okres początkujący wystawienie ocen końcoworocznych

ZADANIA POWINNY BYĆ W TYM TYGODNIU PRZESŁANE WYŁĄCZNIE W DNIU KIEDY MAMY MUZYKĘ W PLANIE DO GODZ. 16.00.

Nie wysyłamy zdjęć zeszytów ! 

Lekcja 8

Temat: Zaśpiewajmy, zagrajmy , zatańczmy razem! ( str. 156-158)

Termin realizacji lekcji : 25 V - 29 VW tym tygodniu nie musimy przesyłać aktywności do nauczyciela ale serdecznie zachęcam tych z Was którzy chcą zaśpiewać piosenkę na artystycznym poziomie i wysłać nagranie lub zagrać na flecie utwór t"Smidje.

Pamiętajcie też proszę że powoli zbliżamy się do wystawienia najpierw proponowanych a niebawem ostatecznych ocen na koniec roku szkolnego. Sami zatem oceńcie stan swoich dotychczasowych aktywności w zdalnym nauczaniu i podejmijcie "dobre" decyzje.

Powodzenia   

Dzień dobry szóstoklasiści. Mam nadzieję że wszyscy oglądaliście w piątek 22 maja już o godz. 12.00 występy OSSA 2020 i podobały się Wam prezentacje .

Jeśli tak się nie stało bo np. zapomnieliście to zapraszam Was do GALERII ARTYSTÓW OSSA 2020 która będzie dostępna do końca tego roku szkolnego.

W tym tygodniu zapiszcie temat w zeszycie i przygotujcie podręcznik na stronie 156.

Posłuchajcie piosenki" Tyle słońca w całym mieście" z repertuaru Anny Jantar a wykonanej przez jej córkę Natalię Kukulską. ( film po lewej )

Teraz kolej na próbę wykonania jej samodzielnie albo z pomocą wyświetlonego tekstu karaoke.

Zapewne udało sie wzorowo, więc możemy wrócić do podręcznika i przeczytać tekst ze str. 157...

Teraz mamy już pełen obraz różnych aktywności muzycznych wykonywanych razem. W obecnej sytuacji domowego realizowania lekcji niestety nie możemy np wspólnie zatańczyć fragmentu integracyjnej zabawy ruchowej.             Możemy ją jednak obejrzeć ... 

..Myślę, że spodobała się Wam taka wersja tańca belgijskiego popularnego w bardzo wielu krajach na świecie. Może Wy też go już tańczyliście na koloniach, obozie albo przy innej okazji gdy grupa była większa?

UWAGA ! ZADANIE ARTYSTYCZNE DLA AMBITNCH: 

WYKONAJ NA FLECIE UTWÓR t"Smidje (str. 158)  

                                A na deser obejrzyjcie "Taniec węgierski" J. Brahmsa                                                            w wersji Filharmonii Dowcipu Waldemara Malickiego ... 

KLASA VI 

Lekcja 7

Temat: Warsztat muzyczny. ( str. 152-153)

Termin realizacji lekcji : 18 V - 22 V

Na ostatniej lekcji bohaterem muzycznym był Antonio Vivaldi. Dużo osób przesłało swoje aktywności z zeszytów za co otrzymały oceny w dzienniku. W tym tygodniu także sami dokonujecie wyboru o przekazaniu do oceny aktywności z tej lekcji ale UWAGA! Nie przysyłamy nauczycielowi zadań z poprzednich lekcji bo nagle chcemy być aktywni i coś tam zdobyliśmy od kolegi i chcemy zdobyć ocenę. Takie działania są niezgodne z zasadami regularnej i uczciwej pracy dlatego nie otrzymacie za to dodatkowych ocen a także odpowiedzi od nauczyciela.

Można wysłać wyłącznie zadanie z tego tygodnia.

Zapiszcie w zeszytach temat lekcji i otwórzcie podręczniki na stronie 152. 

Wykorzystując 7 kropek "To już wiemy" ułóżcie swoją oryginalną krzyżówkę z hasłem POLIFONIA. Zapiszcie ją w swoich zeszytach nie zapominając oczywiście o pytaniach, które najbardziej utrwalają Waszą wiedzę.

Kolejne warsztatowe zadania to rebusy ( 152) oraz zadanie 3 (153)

Na deser działań z lekcji Słomkowa fletnia Pana wg instrukcji ze str. 153. 

Po lewej stronie lekcja z e-podręcznika do której serdecznie zapraszam 

MIŁEJ PRACY